• Jsou přirozené

  • Jsou bezpečné

  • Nepodléhají gravitaci

 
 

Máme na to důkazy

Proč si vybrat implantáty Polytech

Chcete dalších 14 důvodů, proč si vybrat implantáty POLYTECH?

✔ Proces výroby implantátů Polytech je přísně kontrolován.

✔ Implantáty se vyrábí výhradně v Německu, každý implantát je během výroby opakovaně měřen a vážen.

✔ Specialisté je kontrolují zrakem po každé fázi výroby. Implantáty jsou baleny v přísně sterilním prostředí.

✔ Jejich sterilnost testuje nezávislý německý Institut SGS Fresenius.

✔ Prsní implantáty Polytech se vyrábí již přes 30 let.

✔ Vyrábíme z klinicky testovaných materiálů certifikovaných pro dlouhodobou implantaci.

✔ Do implantátů Polytech používáme silikon certifikovaný FDA
(přísná americká Food and Drug Association). Silikon dovážíme od společností Applied Siclicone Corporation a NuSil Silicone Technology z Kalifornie.

✔ Bezpečnost a zdravotní nezávadnost náročnými postupy klinicky testovala a prokázala FDA.

✔ Implantáty Polytech podstupují zátěžové testy. Jaké vlastnosti implantátu a jakým způsobem se testují, určuje mezinárodní norma ISO 10993.

✔ Používáme povrchy implantátů minimalizující riziko vzniku kapsulární kontraktury a otočení implantátu.
Zdánlivý detail, povrch implantátu, má velký vliv na pooperační průběh. Specializujeme se na povrchy, u kterých je nejnižší podíl kapsulárních kontraktur. Jsou to implantáty potažené mikropolyuretanem (Microthane®) a implantáty s texturovaným povrchem. Další možností je invotativní povrch MESMO® Sensitive, který spojuje benefity hladký a texturovaých implantátů. Zde je riziko vzniku kapsulární kontraktury jen 0,4 %.

✔ Implantáty Polytech se vyrábí z dokonale biokompatibilních materiálů.
Implantáty Polytech přijímá lidský organismus bez jakýchkoliv nežádoucích reakcí. Biokompatibilitu testujeme u všech částí implantátu jednotlivě, biokompatibilní je silikon uvnitř implantátu i pouzdro. Pouzdro ani silikon uvnitř nepůsobí alergiickou reakci, nevyvolává zánět, není karcinogenní, neobsahují žádné toxické látky. Biokompatibilitu našich produktů testují nezávislé laboratoře.

✔ Pouzdro implantátu propouští silikon v neznatelném množství.
Součástí pouzdra je difuzní bariérová vrstva, která částice silikonu do těla nepropouští. V průběhu let implantát uvolní jen neznatelné množství nízkomolekulárního silikonu. Množství silikonu, které může implantát během let propustit, je menší než množství silikonu, které se každý den do těla dostane z antiperspirantů, krémů, laků na nehty, mýdel nebo z léků proti překyselení žaludku.

✔ Naše implantáty do těla nevytečou ani po proříznutí ostrým předmětem, protože vnitřek je tvořen soudržným kohezivním nikoliv tekutým gelem.

✔ Prsní implantáty nevyvolávají rakovinu ani nezhoršují její průběh.
Mnoho dlouhodobých a nezávislých klinických studií prokázalo, že silikonové prsní implantáty nevyvolávají rakovinu prsu. U žen s prsními implantáty není vyšší riziko onemocnění rakovinou prsu než u žen bez prsních implantátů. Možnou souvislostí mezi prsními implantáty a vznikem rakoviny prsu se zabývala například rozsáhlá studie pro National Cancer Institute, která prokázala, že prsní implantáty žádným způsobem nepodněcují vznik rakoviny prsu ani nezhoršují její průběh.