Vložení prsního implantátu

Kudy je možné prsní implantát vložit?

Operující lékař zvolí přístup na základě vyšetření. Řezy mohou vést podpažím (axilární řez) 1 nebo oblastí prsu (řez napříč dvorcem nebo na hranici dvorce) 2. Nejčastějším místem přístupu pro vložení implantátu je řez prsní rýhou pod ňadrem (řez v podprsní rýze) 3.

Způsob vložení prsního implantátu je důležité předem prokonzultovat s lékařem. Pokud si přejete určitý řez, je třeba se domluvit a ujistit se, že lékař tento typ řezu praktikuje.
Vložení prsního implantátu

Kde bude silikonový implantát umístěný?

Při augmentaci prsu je implantát uložen buď přímo pod žlázovou tkáň (subglandulárně 1) , nebo pod prsní sval (subpektorálně - není na obrázku /submuskulárně 2) .

Při rekonstrukci záleží umístění do velké míry na onkologickém aspektu.

Váš lékař vám nejlépe poradí, které umístění bude pro vás nejlepší. Implantáty společnosti Polytech s přirozeně měkkým, vysoce zasítěným silikonovým gelem a vydutou zadní stranou lze uložit subglandulárně i submuskulárně tak, aby vytvarovaly vaše tělo přirozeným způsobem.
Vložení prsního implantátu

Má umístení silikonového implantátu vliv na přehlednost při sonografickém vyšetření?

Silikonový implantát je volně prosvítitelný při sonografickém vyšetření. Odlehčené implantáty nabízejí ještě lepší přehlednost díky struktuře gelu. To, kudy se silikonové implantáty umístí, nemá vliv na přehlednost sono vyšetření.