Jak vybrat plastického chirurga


Proč je tak důležité si pečlivě vybrat plastického chirurga? Čeká vás společný výběr vhodného implantátu, hledání tvaru vašeho vysněného dekoltu, operace, pooperační péče a v případě komplikací (ano, i ti nejlepší plastičtí chirurgové řeší občas pooperační komplikace, mezi lékaři koluje věta: Kdo nemá komplikace, neoperuje, nebo vám neříká pravdu.) je nutné, aby ke všemu přistupoval zodpovědně a komunikoval s vámi.

Přečtěte si základní body, na které je třeba myslet při výběru plastického chirurga. Pokud budete přesto váhat, obraťte se na nás. Pomůžeme vám vybrat ty nejlepší specialisty ve vašem blízkém okolí.

Výběr plastického chirurga je základ pro dosažení požadovaného výsledku.

Vždy s vybírejte atestovaného plastického chirurga. Myslíte si, že každý musí mít atestaci, když provádí výkony plastické chirurgie? Nikoliv. Zákonem je to ustanoveno pouze ve Francii a v Dánsku. Legislativa v České republice dovoluje provádět operaci i neatestovaným lékařům. U výkonů, které hradí pojišťovna si certifikaci a potřebnou praxi kontroluje zdravotní pojišťovna. Plastiku prsou si ve většině případů budete hradit samy, proto zde tato kontrola není a je nutné, abyste si atestaci lékaře ohlídala sama.
Uvědomte si, že vás čeká 1-2 konzultace před operací. Některé kliniky si dělají předoperační vyšetření samy, což máte další cestu. Dále podstoupíte operaci a následně několik pooperačních kontrol. Už samotná cesta po operaci domů může být nepříjemná. Takové 3 hodiny po rozkopané cestě neudělají dobře ani těm nejotrlejším. Kromě komfortu by se vám dojíždění mohlo pořádně prodražit.
To, že vámi vybraný plastický chirurg dělá 30 plastik očních víček za měsíc, neznamená, že bude skvělý na zvětšení prsou, případně i složitější modelaci prsou. I lékař, který má jen pětiletou praxi a dělá denně plastiku prsou, může mít více zkušeností s touto operací, než plastický chirurg s 20letou praxí, kterou však věnuje například plastice nosu a obličeje.
Nic vám nemůže více přiblížit práci plastického chirurga, než jeho dosavadní výsledky. Zkuste si prohlédnout jejich před/po fotky. Pokud je nenajdete u nich na webu, případně na portálu estheticon.cz (portál plastické chirurgie), požádejte o ně na první konzultaci.
Dejte na svůj pocit. Je velmi důležité, abyste si s vámi vybraným plastickým chirurgem lidsky sedli. Uvědomte si, co vše vás společně čeká. Pokud jste zklamaná z první konzultace, přesto víte, že jde o špičkového operatéra, zajděte k němu ještě na jednu konzultaci, případně zkuste obejít dvě další kliniky a uvidíte, kde se budete cítit nejlépe.
Je jasné, že každý operatér, který operuje intenzivně, občas musí řešit nějaké komplikace. Zajímejte se, jaký typ komplikací bylo třeba řešit a jaký byl jeho přístup. Už na první konzultaci by vám měl operatér vysvětlit všechna rizika spojená se zvětšením, případně modelací prsou.
A nakonec recenze a doporučení kamarádky. Není nic důležitějšího, než zkušenosti druhých. Jen buďte obezřetná v tom, že nelze přijít za doktorem a říci, že chcete mít stejná prsa jako kamarádka. Myslete na to, že máte jinou výšku, váhu, šířku hrudníku a i stavbu těla. Stejné implantáty, jako má kamarádka, neudělají u vás stejný výsledek. Ve výběru důvěřujte plastickému chirurgovi.

Přečtěte si recenze.
Koukněte se na výsledky prací.

My vám nabízíme seznam plastických chirurgů, kteří patří mezi špičky v oboru. Stačí jen vybrat lékaře ve vašem blízkém okolí v našem SEZNAMU LÉKAŘŮ.