Podle čeho a jak vybírá MUDr. Petros Christodoulou pro klientku vhodné prsní implantáty? A jsou skutečně bezpečné? Více v rozhovoru s plastickým chirurgem.Pozn: Prsní implantáty jsou zdravotnickým prostředkem, s kterým může pracovat pouze plastický chirurg.

Odlehčené implantáty působí na tkáň menší váhou

“Odlehčené implantáty lze použít při volbě jakékoliv velikosti. Hlavním přínosem jsou u implantátů většího objemu, kdy je odlehčení až o 30 % skutečně znát, “ vysvětluje MUDr. Petros Christodoulou z Medicom Clinic.

Popisek: Plastický chirurg zkouší a vybírá velikost implantátů pomocí “sizerů”, které se vkládají do podprsenky. (zdroj: medicomclinic.cz/)

Popisek: Plastický chirurg zkouší a vybírá velikost implantátů pomocí “sizerů”, které se
vkládají do podprsenky. (zdroj: medicomclinic.cz/)

“První věc, kterou beru do úvahy, když vybíráme implantáty, je představa klientky. Zjišťuji, jaký dekolt chce a pomocí sizerů zjišťuji, jaký objem jí vyhovuje. Dále jsou důležité anatomické poměry a tělesné proporce, díky kterým určuji spektrum implantátů, které se dají použít. Finální výběr je na domluvě mezi mnou, a klientkou,” dodává chirurg.

Výběr prsních implantátů by měl být vždy na důkladné domluvě mezi doktorem a klientkou. (zdroj: polytechimplantaty.cz)

Výběr prsních implantátů by měl být vždy na důkladné domluvě mezi doktorem
a klientkou.

Bezpečnost implantátů

“Silikonové implantáty se používají desítky let. Jejich bezpečnost je již dávno prokázaná. Povrch odlehčených implantátu se nijak neliší od klasických, je tedy bezpečný. Veškerý materiál, který se používá na výrobu, je už vyzkoušený a biokompatibilní. Navíc jsou propustnější pro rentgenové záření než klasické (lépe se prosvítí), což je obrovská výhoda pro preventivní vyšetření prsou mamografem a sonem, ” upřesňuje MUDr. Christodoulou.

Popisek: Fotky před a po augmentaci klientky MEDICOM CLINIC Praha, operoval MUDr. Petros Christodoulou. (zdroj: medicomclinic.cz/)

Popisek: Fotky před a po augmentaci klientky MEDICOM CLINIC Praha, operoval MUDr.
Petros Christodoulou. (zdroj: medicomclinic.cz/)

Minimalizace komplikací po augmentaci

”Kolem všech implantátů se tvoří vazivové pouzdro, což je žádoucí. Díky němu implantát drží na místě. Za určitých okolnosti se však může začít ztlušťovat, zbytňovat a stahovat. Tomu se říká kapsulární kontraktura. Důvodů, proč vzniká, je několik, jeden z nich je i
velikost a váha implantátu. Čím větší a těžší, tím větší riziko. Zde je použití odlehčeného implantátu určitě výhodou. Navíc, odlehčené implantáty existují i se speciálním polyuretanovým povrchem, který snižuje riziko kapsulární kontraktury až o 8x,”vysvětluje na
závěr MUDr. Petros Christodoulou z MEDICOM CLINIC Praha.