Implantáty:
kulaté 545 ml
polyuretanový povrch
extra vysoký profil


Operoval:
prim. MUDr. Pavel Horyna


Klinika:
Medicom clinic

Implantáty:
kulaté 545 ml
polyuretanový povrch
extra vysoký profil
Operoval:
prim. MUDr. Pavel Horyna
Klinika:
Medicom clinic

Pozn: Stránka je určená pro plastické chirurgy. Implantáty jsou zdravotnický prostředek, s kterým mohou pracovat jen lékaři.

V roce 2014 jsem v Medicom Clinic podstoupila augmentaci prsou. Ze své velikosti košíčků A/B jsem přešla na C/D. Postupem času, se mi ale prsa začala zdát menší, vzhledem k mé výšce a šířce hrudníku. Rozhodla jsem se podstoupit druhou operaci s tím, že bych ráda prsa trošku více pozvedla a zvětšila. Nechtěla jsem nic ohromného, ale můj požadavek byl takový, aby i bez podprsenky prsa byla krásně plná a já je nemusela vycpávat push-up podprsenkou.
 
Nechtěla jsem nic ohromného, ale můj požadavek byl takový, aby i bez podprsenky prsa byla krásně plná a já je nemusela vycpávat push-up podprsenkou.

MEDICOM CLINIC BYLA JASNÁ VOLBA

Vzhledem k tomu, že jsem byla s klinikou Medicom v minulosti velice spokojená, rozhodla jsem se, že i druhý zákrok podstoupím tam. Doktora jsem ale chtěla zkusit jiného. Podle recenzí a sympatií jsem si vybrala doktora Horynu. Byl velice ochotný a komunikace s ním naprosto bez problémů.
Dorazila jsem na první konzultaci, kde jsme se dohodli, že tentokrát použijeme implantáty německé značky, prsa posuneme více nahoru a zvětšíme z původních 375 ml buď na 545 ml nebo 620 ml (pan doktor mi řekl, že se rozhodne podle toho, jak to bude vypadat na sále). Někomu se tolik ml může zdát hodně, ale věřte mi, že vzhledem k mé výšce a šířce hrudníku, je to naprosto akorát a prsa i přes to vypadají moc hezky a stále přirozeně. Hned jsme domluvili termín operace, která byla cca za měsíc od konzultace.
Poté jsem přímo na klinice byla na odběrech krve, předoperačním vyšetření a už mi zbývalo se jen těšit na zákrok. Díky tomu, že už jsem měla jednu operaci za sebou, tak jsem věděla, do čeho jdu a vůbec jsem se nebála.
 
Kamila, 28

POSLECHLA JSEM VŠECHNA DOPORUČENÍ

Pan doktor mi při propuštění nařídil klidový režim, abych určitě minimálně 7 dní nic nedělala. Po příjezdu domů byl pro mě nejkrizovější 3. den od operace. Neříkám, že bych umírala bolestí, ale nebylo to vůbec příjemné a rozhodně doporučuji si k sobě na pár dní někoho nastěhovat, aby vám pomohl se vstáváním z postele, popřípadě uvařil nebo uklidil. Po pěti dnech už jsem se cítila dobře a vyrazila jsem i na menší procházku.

Prsa se krásně hojila, z podprsenky jsem je nesměla vyndávat až do první konzultace, která byla 10 dní po operaci.

Po první konzultaci mi pan doktor doporučil se moc nenamáhat, s cvičením ještě určitě 4-6 týdnů počkat (což pro mě byl horor), podprsenku sundávat jen v nejzazších případech, např. na sprchování nebo na výměnu náplastí na jizvách

Po dalších 14 dnech jsem byla na další konzultaci, kde jsem se dozvěděla, že musím jizvy společně s prsy pravidelně masírovat.

Průběh rekonvalescence byl v pořádku a já už se těšila až začnu cvičit. Začala jsem cca 5-6 týdnů po operaci, cvičila jsem spíše nohy, břicho a kardio. Teď mám 4 měsíce po operaci a prsa se snažím stále moc nenamáhat. Nic mi nevadí, nebolí, ale přeci jen pro pocit jsem prsa cvičit ještě nezačala. Prsa měknou a sedají si i půl roku – rok po operaci, tak uvidíme co přinesou následující měsíce, ale už teď jsem z výsledku nadšená.
 

Prsa měknou a sedají si i půl roku – rok po operaci, tak uvidíme co přinesou následující měsíce, ale už teď jsem z výsledku nadšená.

Před zákrokem

Po zákroku