Pro plastiku prsou jsem se rozhodla z důvodu dlouhého kojení a také proto, že jsem hodně zhubla. Má prsa už nebyla tak pevná a pěkná jako dříve, a tak plastika prsou byla jasnou volbou.
 
Pocit mít svůj vysněný dekolt je k nezaplacení. Cítím se neskutečně žensky - prostě skvěle. Plastiku bych doporučila všem ženám. Pokud chcete vrátit ten nenahraditelný pocit ženskosti, to sebevědomí, určitě do plastiky jděte. Stojí to za to!
O plastice prsou jsem začala vážněji uvažovat v roce 2015. V tu doby jsem přestala kojit a hodně zhubla. Má prsa ztratila plný efekt a já se díky tomu necítila vůbec dobře. Zmizela prsa, ztratilo se sebevědomí. Je pravda, že jsem to delší dobu řešila podprsenkami, které se v dnešní době vyrábí s různými výplněmi, ale když se člověk svlékne, efekt a plnost je pryč.

Celý rok 2019 pro mě byl o ztrátách. Vše, na čem mi záleželo, bylo rázem pryč. A já si řekla, že je na čase také něco získat. A tak jsem se začátkem listopadu rozhodla, že si splním sen a podstoupím plastiku prsou.
 
Eva, 31
Prohlédla jsem si nějaké kliniky a vybrala si Medicom Clinic. Odeslala jsem email se žádostí o konzultaci a následující den mě z kliniky kontaktovali a navrhli termín 11. listopadu 2019. Co se týče výběru lékaře, neměla jsem vybraného žádného konkrétního. Věděla jsem, že v Medicom Clinic je spousta špičkových lékařů, a že výsledek bude vždy skvělý. Při telefonické konzultaci mi byl pro mou operaci navržen MUDr. Popelka. Já bez sebemenšího váhání souhlasila a už se těšila na den konzultace.

Hrozně se mi líbilo, že se pan doktor zajímal o to, jaká prsa si přeji. Moje představa byla jasná. Chtěla jsem velikost D a co nejpřirozenější efekt. Pan doktor mi navrhl kulaté implantáty já ihned souhlasila (dost jsem si o nich četla - nejnižší riziko vzniku kapsulace 1,6 %). Pan doktor vybral velikost 315 ml a 360 ml. Když jsem si velikosti vyzkoušela, 360 ml byla prostě BOMBA.
Prsní implantáty mám vložené řezem pod prsy a pod sval.

Já osobně se po operaci cítila skvěle, až večer přišlo nepříjemné pálení, které ale sestřičky ihned vyřešily analgetiky. Vstávání bylo také utrpení, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Poprvé jsem svá prsa viděla 3. prosince 2019 - den po operaci při převazu. Úplně poprvé jsem je v celé své kráse viděla týden po operaci. A můžu říct, byla jsem neskutečně dojatá. Pocity nepopsatelné...

A jaká byla rekonvalescence? Nejhorší při rekonvalescenci byla ta určitá omezení, nezvedat věci, ležet, šetřit se, ale pro správný průběh hojení to bylo nejdůležitější. Věděla jsem, že stojí za to vytrvat a být trpělivá. Nepříjemné a pro mě i bolestivé bylo pálení v pravém prsu a vstávání. A největším utrpením bylo spaní na zádech, ale zvykla jsem si. Upřímně jsem čekala mnohem větší bolestivost, ale každé tělo reaguje jinak. Z mé zkušenosti je nejhorších prvních 10 dní, a pak je to zlomové a žena si konečně začne užívat svůj nový a krásný dekolt. V mém případě bylo levé prso hned krásně měkké, pravé jsem měla déle oteklé, citlivější, tvrdší. Vše dle pana doktora má svůj čas, takže cca půl roku trvá než si prsa úplně sednou. Celkové zhojení trvá až rok. Takže neplaším.

Pocit mít svůj vysněný dekolt je k nezaplacení. Cítím se neskutečně žensky, prostě skvěle. Plastiku bych doporučila všem ženám. Pokud chcete vrátit ten nenahraditelný pocit ženskosti, to sebevědomí, určitě do plastiky jděte. Stejně tak bych doporučila Medicom Clinic. Krásné prostředí, úžasný, milý a empatický přístup personálu. Pečlivost, starostlivost, ochota a skvěle odvedená práce.

Po zákroku